30 Ağustos Zafer Bayramı Hakkında Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

30 Ağustos Zafer Bayramı Hakkında Kompozisyon

30 Ağustos Zafer Bayramı 30 Ağustos günü, 1922 yılında 26- 30 Ağustos arasında Dumlupınar’da gerçekleştirilen ve zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni bir diğer adıyla Büyük Taarruzu anmak için kutlanan bayramdır.

Ülke topraklarının geri alındığı bu zafer günü ilk olarak 1923 yılında Ankara, Afyon, İzmir gibi birkaç şehirde kutlanırken daha sonra tüm ülkede kutlanan bir gün haline gelmiştir.

Zorlu günlerin yaşandığı bu dönemde böyle bir zafere imza atarak tüm dünyaya Türk ulusunun inancı ve gücü gösterilmiş, bu tarihten sonra her yıl 30 Ağustos günü zaferimizin simgesi olarak tüm ülke çapında törenlerle kutlanmıştır. Bugün, bir millet olarak tek vücut olduğumuz ve düşmana karşı zafer kazandığımız, topraklarımızı yabancılardan kurtardığımız zafer günüdür. 30 Ağustos günü yaşanan zorlukları hatırlayarak elimizdekilerin değerini bilmek, emeği geçen genç, yaşlı, kadın, erkek herkesi hatırlamak ve anıları canlı tutmak adına oldukça önemli bir gündür.

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , zafer ile ilgili kompozisyon, 30 ağustos zafer bayramı ile ilgili kompozisyon, 30 ağustos zafer bayramı kompozisyon, 30 ağustos zafer bayramı hakkında bilgi, 30 ağustos kompozisyon, zaferle ilgili kompozisyon, 30 ağustos zafer bayramı hakkında kısa bilgi, 30 ağustos zafer bayramında yaşananlar, zafer konulu kompozisyon, 30 ağustos zafer bayramı ile ilgili kısa bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum “30 Ağustos Zafer Bayramı Hakkında Kompozisyon

  1. alperens.s.

    😐 çok saolun

  2. oğuzhan şen

    teşekkür ederim 30 ağustos zafer bayramı kompozisyonu için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir