Annelik İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Annelik İle İlgili Kompozisyon

“Yatak odasında ağlamaya başlayan çocuğa annesi koşarak gitti…” Bu cümleleri ve benzer cümleleri çok duyarız. Var oluşun temel kanunlarında olan annelik görevi bütün canlıların anneleri çocuklarıyla veya yavrularıyla ilgilenirler.

İnsan hayatında annenin yerini belirlemek hem çok zor hem de çok kolaydır. Anne yeri geldiğinde en iyi öğretmen yeri geldiğinde bir polis gibi koruyucu veya bir doktor gibi bir hemşire gibi bakıcı olabilir. Anneye sadece bizi dünyaya getiren kişi olarak bakmak çok eksik bir bakış açısıdır. Toplumlar için annelik bir okul görevi üstlenir. Çocuklarını iyi yetiştirebilen annelerin toplumları ahlâk ve medeniyet açısından daha ileri seviyededir. Annelik görevini yerine getirmeyen toplumlarda zenginlik olsa dahi iyilik ve kötülüğün belirlenmesinde çocuklar veya gençler sıkıntı yaşayabilir. Anne insanın hayatla tanışmasında ilk öğretmen görevini cansiperane bir şekilde yapar ki bu o çocuk için her şey demektir. Çocuğu için her an canını feda edecek olan anne bizim geleceğimiz ve her şeyimizdir. Her insanın en temel ihtiyaçlarından birisi annesidir. Çocuklar için sığınma ihtiyacını anne karşılar. Annelik bizler için atasözlerine girmiştir “Ana gibi yar olmaz denmiştir”. Bir insana çok iyilik yapan bir kişi için bunu ancak anası yapabilir denmiştir. Dinimizde anneyi anlatmak için “Cennet anaların ayağı altındadır.” emri ile anneliğin önemi vurgulanmıştır.

İnsanlık var oldukça bilgiye ihtiyacı vardır. Canlılar içerisinde dünyaya çok zayıf olarak gelen insan annesiz hayatta kalamayacağı gerekir. Çocuğun bakıma ihtiyacı vardır. Bebekleri çocuk haline ve daha sonra gençler halinde topluma kazandırma görevi annededir. Annelerin görevinden daha ağır bir görev düşünülemez. Anne bizlerin geleceğidir. Anne ilk öğretmen ve her şeyi öğretendir.

Nisa KARAOSMANOĞLU – DenizTopu.com

Konu İçeriği: , cennet annelerin ayakları altındadır kompozisyon, cennet anaların ayakları altındadır kompozisyon, anneliğin önemi, anneye kompozisyon, Annelik ile ilgili kompozisyon, cennet annelerin ayakları altındadır ile ilgili kompozisyon, annelerin önemi ile ilgili kompozisyon, annelikle ilgili kompozisyon, annemiz ile ilgili kompozisyon, cennet anaların ayakları altındadır ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum “Annelik İle İlgili Kompozisyon

 1. ebrar

  çoooooooooooooooooooooooook güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 😐 😐

 2. serhat

  😐 bu siteyi acana çok tşkrlr sağ olun.

 3. polat

  😕 bu şekildeydim bu siteyi bulmadan önce

 4. gazel

  :mrgreen: 😐 😉 😡 😈 🙂 😯 🙁 🙄 😛 😳 😮 :mrgreen: 😆 💡 😀 👿 😥 😎 ➡ 😕 ❓ ❗ cok güzel

 5. yusuf

  çok gzl bir şey.. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir