Doğa Kirliliği İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Hiç düşündünüz mü insanlar neden çevreyi kirletir diye? Çevre insanların olduğu kadar bitkilerin ve hayvanların da sayılmaz mı?

Tüketiciye çevre bilincini vermek, doğayı nesiller boyu korumak, daha düzenli ve sağlıklı bir çevrede yaşanmasını sağlar. Yediğimiz gıdaların çöplerini, kullandığımız maddelerin paketlerini yerlere, yani doğaya atıyoruz. İşte biz böyle doğayı kirlettiğimiz zaman kendimizi kendi ellerimizle hastalığa atıyoruz. Doğaya zarar verdiğimiz kadar kendimize de zarar veriyoruz. TAP, atık pil toplama derneğidir. Bu dernek kullanmış olduğumuz, ömrünü tamamlamış atık pilleri toplamakla görevlidir. Bu yüzden ötürü pilleri çöpe değil, atık pil toplama kutularına atmalıyız. Bu sayede geri dönüşüm sağlayabilir, doğaya zarar vermemiş oluruz. Sadece pil değil, kâğıt, pet şişeler, metal vb. nesneleri de çöpe yerine geri dönüşüm kutularına atmalıyız.

Denizdeki hayvanların deniz kirliliği yüzünden ölmesinin sebebi yine bizleriz. Yeşilliklere çöp atma nedeniyle hem piknik yapamıyoruz hem de küçük çocuklara kötü örnek oluyoruz.

Tüm bunlara bir dur demek için ilk adımı kendimiz atmalı ve çevremizdekileri bu konuda çok daha fazla duyarlı olmaya davet etmeliyiz.

Sinem Ortatepe – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , doğa kirliliği ile ilgili yazı

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir