Dünya Çocuk Kitapları Haftası Hakkında Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde her yıl, Kasım ayının ikinci haftası Dünya Çocuk Kitapları Haftası olarak kutlanır.

Bir ülkenin, toplumun gelişmesi için vazgeçilmez öğeler olan kitaplar bizlere yol gösteren, yeni dünyalar keşfetmemizi sağlayan, dünyamızı aydınlatan, yeni bilgiler edinmemizi sağlayan araçlardır. Kitaplar ruhumuzu besleyen ürünlerdir. Bir toplumun gelişmişlik düzeyi dahi o ülkede basılan ve okunan kitap sayısıyla doğru orantılıdır, yani okudukça gelişir bir toplum. Kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı çok küçük yaşta çocuklara aşılanması gereken bir alışkanlıktır ve bu hafta ile bunu gerçekleştirmek mümkündür. Çocuk Kitapları Haftası ile kitabın hayatımızdaki önemi vurgulanır, kişilerin gerek kütüphanelerden yararlanarak gerekse başka yollarla kitaba daha kolay ulaşması sağlanarak okuma alışkanlığı yaygınlaştırılmaya çalışılır.

Eğer büyük bir hazineye sahip olmak istiyorsak olabildiğince kitap okumaya özen göstermeliyiz. Kitap okudukça daha bilgili olup, çevremize daha verimli olacağız. Okuyup öğrendikçe, huzur ve mutluluğun kuşkusuz farkına varacağız.

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , Çocuk kitapları ile ilgili kompozisyon, çocuk kitapları hakkında kompozisyon, kitap sevgisi ile ilgili kompozisyon, kitap hakkında kompozisyon, çocuk kitaplarıyla ilgili kompozisyon, kitap sevgisi kompozisyon, okumanın hayatımızdaki önemi ile ilgili kompozisyon, kitabın önemi ile ilgili kompozisyon, türkiye cumhuriyetinin temeli kültürdür kompozisyon, kitap ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum “Dünya Çocuk Kitapları Haftası Hakkında Kompozisyon

 1. irem

  tesekurler 😐 😀 😉 🙂

 2. eda

  çok iyi

 3. büşra

  😐 :mrgreen: hepinize teşkürler:D <3 3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

 4. selahattin

  güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir