Edebiyat İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Edebiyat, duygu, düşünce ve hayallerin düzgün bir üslupla yazıya aktarılma sanatıdır. Aynı zamanda sözlü olarak da gerçekleştirilebilen bir sanattır.

Yazılan her metin edebiyat çerçevesine sığdırılamaz. Çünkü edebiyat, insanda estetik duygular canlandırır. Yazmak için yazılmaz. Çok geniş bir yelpazesi vardır. Şiir, düzyazı, drama gibi türler edebiyatın çeşitlerindendir. Dil ve kültürü birbirine bağlayan bir köprü görevini görmektedir. Dil ve kültür, insan benliğinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Yani bir yaşam tarzıdır. Kültür deyince akla ilk dil gelir. İnsanlar arasında duygu ve düşünce aktarımında önemlidir. Kültürün nesilden nesile aktarılması da dil ile mümkündür.

Edebiyat, içerisinde dilin tüm çelişkilerini barındırır. Çünkü dil, yaratıcılıktır ve insanlık sanatıdır. Bazen karmaşık, bazen sade, bazen de doğal bir sanat bütünlemesidir. Dil, sürekli kendini yenileyen bir mekanizmadır. Edebiyat da dil ile zenginleşir.

Türkçeyi güzel ve doğru kullanmak, dile biraz daha önem vermekle mümkündür. Bu konuda düşünürlerin sözlerine de kulak vermek gerekir. Nihat Sami Banarlı “ Bizim dilimiz imparatorluk dilidir. Her dil, imparatorluk dili olamaz. Çünkü her millet imparatorluk kuramaz.” derken Mevlâna ise, “ Gönlü ve sözü olmayan bir kişinin yüz dili bile olsa, o gene dilsiz sayılır.” demiştir.

Tuğba AYDINLIK – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , edebiyat ile ilgili kompozisyon, dil ile ilgili kompozisyon, edebiyatla ilgili kompozisyon, edebiyat kompozisyon, edebiyat hakkında kompozisyon, edebiyat ile ilgili kompozisyonlar, edebiyat nedir kompozisyon, edebiyatla ilgili kompozisyonlar, edebiyat konulu kompozisyon, edep ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

17 Yorum “Edebiyat İle İlgili Kompozisyon

 1. Adem

  Çok güzel teşekkür ederim

 2. Belgin

  Çokkkkkkkkkkkkkk ama Çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel Olmuş elinize kolunuza sağlık <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

 3. Guzel

  Güzel yapana helal olsun

 4. TUĞBA

  çok güzel yazanın elerine sağlık harika inşallah edebiyatçı 100 verir 😉 :mrgreen: 😥 😕

 5. nur

  bnm sınavmıda işime çok yaradı muhteşem 😉

 6. ibo

  çok tşk işime çok yaradı gercekten 🙄 😐 😆 😮 😉 🙁 ❓ 😥 😀

 7. emre

  ellerinize sağlık bizim için çok önemliydi sağolun.

 8. ismail keysan

  😥 edebiyat yazılısı 100 yaşasın…..

 9. gamze

  teşekkür edrim yardımcı oldu edebiyat güzeldir :mrgreen: 😉

 10. gamze

  çok güzel 😳 👿 😥

 11. semanur

  bence çok güzel bir kompozisyon yazana helal olsun vallahi

 12. ayse

  😉 sizi seviyorum

 13. büşra

  çok güzel teşekkürler 😐 😉 🙄 😛

 14. nrCn

  😐 çok anLamLı ve çok qüzel bir yazıı … 🙂 yazana heLaL oLsun …

 15. büşra

  gerçekten anlamlı sözler ve yazılar 😐

 16. resul

  çok güzel olmuş tebrikler ve saolun 😐

 17. seda

  İŞİME YARADI SAOLUN VAROLUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir