İlim İlim Bilmektir Sözü İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Konu: “İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen. Ya nice okumaktır.”(Yunus Emre)

İLİM ÖĞRENMEKLE İNSAN OLUNMAZ

İlim, evren ve olayların bir bölümünü konu alan, deneye dayanan usul ve gerçeklerden faydalanarak, yasalar oluşturmaya çalışan, düzenli bilgi anlamını ifade eder.

İlim öğrenmek, birçok alanda çalışma ve araştırmalar yapmak demektir. Daha önceden bu alanlarda yapılan çalışmalar insana yol gösteren bir anahtar gibidir. Onların ışığında yeni buluşlar ve teoriler meydana getirilir. İlim, devamlı araştırmayı gerektirir. Konu hakkında ne kadar araştırma ve arşiv varsa incelenir. Birçok deney yapılır. Çok yüksek bir sabır gerektiren, araştırma ve incelemeler yapılması sonucunda, yeni ve bilinmeyen birçok bilgi elde edilir.

İlim sahibi olmak için, sadece bilgi sahibi olmak yetmez. İnsan kendini ve ne olduğunu da bilmelidir. Yaptığı ve yapacağı çalışmaların, dünya ve insanlık için önemli icatlar, buluşlar olacağının bilincinde olmalıdır. Mütevazı ve sabırlı olmalıdır. Kendisini diğer insanlardan, daha farklı ve üstün olarak görmemesi, temel kuralı olmalıdır. Çünkü büyüklük, mütevazilikle başlar, hoşgörüyle yol alır. Aksi hâlde, ilim öğrenmenin, okumanın hiçbir değeri olmayacaktır. Kendini bilen insanın kendine güveni olur. Ünlü düşünür Voltaire de bu konuda “Kendine güvenen herkes, dünyayı idare edebilir.” demiştir.

Okumakla insan olunmaz. İnsan olmak, zor zanaattır ve insan olmanın yolu kendini bilmekten geçer. İnsan kendini bilmediği sürece istediği kadar okusun, ilim sahibi olamaz.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , ilim ile ilgili kompozisyon, ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır anlamı, ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır, ilim ilim bilmektir anlamı, ilimle ilgili kompozisyon, ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsin ya nice okumaktır kompozisyon, ilim ilim bilmektir açıklaması, ilim ile ilgili kompozisyonlar, ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır açıklaması, ILIM ILIM BILMEKTIR SOZLERI

Sponsorlu Bağlantılar

18 Yorum “İlim İlim Bilmektir Sözü İle İlgili Kompozisyon

 1. yusuf

  Çok saol un ödevim sizin sayenizde tam…

 2. muhammet

  Çok iyi dersime hoca 100verdi

 3. eda

  Çok sağolun bana çok yardımcı oldunuz sizin sayenizde ödevimde tamamlandı

 4. Omer

  çok iyi ödevime yardımcı oldu yıldız 5 😐 😐

 5. sanem

  gerçekten güzel ama bunu yazarsam öğretmen kızabilir yani belkide öğretmen bu siteye bakmıştır aynısını görünce benimkini beğenmez offff 😥 😥 😥

 6. alp korkmaz

  çok güzel olmuş elinize sağlık 😮 😈 😀 😆 :mrgreen: 😉

 7. alp korkmaz

  güzel olmuş öğrencilerin çok işine yarar :mrgreen: 😆 😎

 8. masal

  Yardımcı oldunuz ama bunu yazsam ben defterime öğretmen yazdığıma dahi inanmaz. Ama yinede fikir aldım teşekkürler. 😉 😐

 9. SİNEM

  gerçekten çook yardımcı oldunuz çok teşekkürler …kompozisyon süper 💡 😐 ❗

 10. pamukprenses

  😆 😯 😐 çoooooooooooooooooooook güzel

 11. merve

  çokkkkkk güzel

 12. duygu

  çok güzel 😮 😆 👿

 13. mehmet emin koç

  sağolun çok yardımcı oldunuz 😥

 14. damla

  :|çok teşekur ederim ❗ ❗

 15. Kemal

  iyiymiş yha harka bi konu tam bana fikir werici bir kompozisyon 😐 😀 :mrgreen: 😛 🙄

 16. irem

  ilim merakla başlar 😕

 17. mine

  saqolun çok yardımcı oldunuz 😐 😉 🙂

 18. delil

  Cok guzel
  😈 😛 😉 😐 😡 🙂 😯 😛

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir