Karşılıksız Sevmek İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

“Karşılıklı” ve “Karşılıksız” birbirinin zıttıdır. Halk arasında en çok tartışılan konulardan biridir. İnsan karşılık beklemek için mi sever? Hayır, onu sevdiği için sever. Sevgi soyut ve bireyseldir. İki tarafın sevgisi her zaman karşılıklı değildir.

Bir tarafın düşüncesi; kar ne zaman kırmızı yağarsa, güneş ne zaman batıdan doğarsa ve şeytan ne zaman namaz kılarsa; yani dünya tersine dönse de sevmem düşüncesi varken diğer taraf ise bu gönül ağlamayı, gülmeyi unutur ama seni sevmeyi unutmaz diye düşünen birisinin sevgisi nasıl karşılıklı olabilir ki. Karşılıklı olmasını beklemek ne kadar mantıklı olabilir. İşte bu nedendendir ki sevgi çoğu zaman karşılıksızdır. Karşımızdaki sevmese bile sevmeyi bilmeliyiz. Ruhun bir parçası olan sevgi bizi hayata bağlar. Bu parçayı attığımızda ne kadar dayanabiliriz ki! Bütün organlardan biri olmadığında diğerleri de zarar görür ya; içimizdeki o parça olmadığında da zarar görürüz. Adadan kopmuş bir parça gibi yapayalnız. Ağaçtan kırılmış bir dal gibi çaresiz ve parlamayan bir yıldız gibi karanlıktır.

Hayat bize şu mesajı verir ki; türlü türlü sevgi vardır. Biz ise karşılıksız sevmeliyiz. Tıpkı divan rakipleri gibi karşılıksız nedir bilmeliyiz. Çünkü sevgi, karanlık geceye rağmen buğulanmış pencere camına güneşi çizmektir.

Zehra AŞAR – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , aşk ile ilgili kompozisyon, küçükleri sevmek ile ilgili kompozisyon, küçükleri sevme ile ilgili kompozisyon, küçükleri sevme, sevmek ile ilgili kompozisyon, karşılıksız sevgi ile ilgili kompozisyon, aşk ile ilgili kompozisyonlar, karsiliksiz sevgi kompozisyon, sevmek kompozisyon, karşılıksız aşk kompozisyonları

Sponsorlu Bağlantılar

9 Yorum “Karşılıksız Sevmek İle İlgili Kompozisyon

 1. elvan

  gerçekten süper olmuş.. en çokta sonda verdiği mesajı beğendim 🙂

 2. leyla

  çok güzel 😐

 3. zeynep

  süper olmuş

 4. esme

  katılıyorum, sevgi karşılıksızdır

 5. leyla

  çok güzel olmuş haklısın

 6. buse

  bence de insan bu tam da bu yazıda olduğu gibi sevmelidir. 😀

 7. derya

  bir de karşılığı olsa hayat bayram olur bana güzel olmuş 😉

 8. nazlı

  karşılıksız sevmek benzetmeleri çok güzel olmuş. harika

 9. alara

  çok güzel olmuş 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir