Tarihin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Tarih insanların geçmişteki her türlü faaliyetini olayların birbirleriyle olan ilişkilerini sebep-sonuç belirterek yer ve zaman göstererek belgelere dayalı inceleyen bir bilim olarak insanlığa çok fayda sağlamıştır. Bu sayede çağlar sonrası ilerleme sağlanmıştır.

Tarih insanlık için çok önemlidir. Çünkü tarih olmasaydı, bugün insanlık çok fazla gelişme gösteremezdi. Tarih diye bir şey olmasaydı insanlar doğum tarihini, ölüm tarihini, kaç sene yaşadıklarını bile bilemezlerdi. Mesela bir hastaneye gideceğiz, gitmeden önce randevu almamız gerekir. Randevu alırken bize tarihini ve gününü verirler. Biz de bu tarihe göre hastaneye gideriz. Eğer tarih olmasaydı insanların düzeni olmazdı. Tarihin günümüzde çok önemi var. Tarih geçmişten günümüze kadar ilerlemiştir. Tarih olmasaydı kendimizi ve milletimizi iyi tanıyamazdık. Tarih, sosyal, ekonomik, kültürel özellikleri de tanımlar. Bu yönden de tarih fazlasıyla önemlidir.

Sonuç olarak tarih, insanlığa geçmişi sorgulayarak geleceğe yön vermektedir. Dününü bilmeyen bugününü bilemezdi.

Müberra Taşlıyol – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir