Yalan Söylemek İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Yalan, başkalarını aldatmaya yönelik söylenen bir takım sözlerdir. İnsanoğlu hayatı boyunca birtakım yalanlar söyler. Söylenen bütün yalanları kötü olarak nitelendiremeyiz. Özellikle bir insanın hayatını kurtarmak söz konusuysa ya da birini kırmamak için söyleniyorsa. Bu tür yalanlar halk arasında masum yalanlar olarak nitelendirilir.

Çocukluğun ilk dönemlerinde yalan söylemenin temelleri atılır. Çocuklar 7 yaşına geldiğinde bilinçli bir şekilde yalan söyleyebilmektedir. Genellikle yalana, dikkat çekmek, ilgi görmek ya da savunma amacıyla başvururlar. Her insan hayatında mutlaka yalana başvurmuştur. Çünkü yalan bizi gerçeklerden biraz da olsa uzaklaştırmaktadır. Aslında yalan bir bakıma psikolojik bir kaçış mekanizmasıdır. Yalan kesinlikle onaylanamaz. Çünkü aldatma ve kandırma söz konusudur.

Yalan, insanların birbirlerine olan güvenlerini derinden zedeler. Bir kere olsun yalanını yakaladığımız birine bir daha şüpheyle yaklaşırız. İnsanlar arasındaki ilişkilerin temeli güvene dayanır. Bu nedenle yalan söylemek insanların hayatını ve ilişkilerini de etkiler. Yalan söylemek, kötü bir davranıştır ve insanları kandırmaya çalışarak kendini akıllı sanmaktır. Başkalarına söylenilen yalan, aslında kişinin kendine söylediği yalandır.

Hiçbir yalan sonsuza kadar süremez. Günün birinde mutlaka ortaya çıkacaktır. Çünkü yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bizler, mümkün olduğunca yalandan uzak durmalıyız. Talmud’un da dediği gibi “Doğru söylediğin zaman kimse inanmayacak. İşte, yalan söylemenin cezası budur.”

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , yalancının mumu yatsıya kadar yanar kompozisyon, yalan söylemek ile ilgili kompozisyon, yalan ile ilgili kompozisyon, yalan söylemekle ilgili kompozisyon, yalancının mumu yatsıya kadar yanar ile ilgili kompozisyon, yalancının mumu yatsıya kadar yanar kompozisyonu, yalan soylemek kompozisyon, yalanla ilgili kompozisyon, yalancının mumu yatsıya kadar yanar kompozisyon örneği, yalan kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

39 Yorum “Yalan Söylemek İle İlgili Kompozisyon

 1. toprak

  Allah razı olsun odev ıcın kullanıcam

 2. Alper

  Çok güzel olmuş

 3. Deniz

  Süper,✌️

 4. berk

  tesekkürler

 5. Zeynep

  yalan söylemek bize bir şey katmaz aksine kaybettirir

 6. fatma

  güzel kompozisyon teşekkürler

 7. tahir

  yalan söylemek iyi bir şey değil söylememeliyiz

 8. yanlız

  😥 😈 😮 💡 👿 çok güzel

 9. melis

  çok güzel olmuş 🙂

 10. zeynep

  😐 güzellllllllll 😀 😆 🙂 😉

 11. sıla

  çok yardımcı oldunuz teşekkürler 😆

 12. umut

  çok güzel bir kompozisyon ödevi 😐

 13. Sinan

  ÇOOOK teşekkürler 😉 😡 😈 😳

 14. duygu

  anlamlı birşey çok güzel 🙂

 15. deniz

  teşekkürler işime yaradı allah sizden razı olssun

 16. saynur

  çok güzel sözler 😐 işime yaradı teşekkürler 😐 😆

 17. batuhan H

  ödevimde çk ihtiyacım oldu güzel sözlermiş 😐

 18. yağmur

  çok güzelllllll 😐

 19. emre

  çok işime yaradı teşekkürler

 20. gülay

  süper bi site

 21. furkan

  burdaki kompozisyonu yazarak ödev yaptınz hoca sordo sen kendin mi yaptın ❓ sen diyeceksin ki biraz yardım aldım ama çoğunu ben yaptım diyeceksiniz eminim sizin bu yaptığınız da yalan söylemek olmaz mı hocalarınız zaten bu ödevi yaparken bir şeylerden ders alın diye veriyor ö yüzden dolayı böyle şeyler yapmayın . ❗ benim gibi kompozisyonun tamamını okuyup bilgi sahibi olun ve sonra kendi cümlelerinizle yazın. zaten bu sitenin amacı bu, bilgi vermek.

 22. zeynep

  Çoook teşekkür ederimmm :mrgreen: işime de çoook yaradı 😐 hepinizden allah razı olsun 😀

 23. kübra

  çok güze ve anlamlı cümleler

 24. ber

  çok teşekkür ederim acayip işime yaradı 🙂

 25. PİNOKYO

  yalan dipsiz bir kuyu gibidir sonu yoktur ama sonunda bizi bir girdap gibi yutar ve işte o zaman hiçbir şey yapamayız.siz siz olun yalan söylemeyin başınıza dert almayın 😐 😀

 26. beren ay

  Ödevime çokk yaradı.:| 😉 🙂

 27. emre çaça

  çokkkkk güzel bir yorum olmuş. ödevime çok yardım etti. teşekkürler. 😐 🙂 😎 😮 😀 😆

 28. Rebecca-almanya

  Bence gerekli olsa bile soylememeli biz yalan

 29. zehra

  kompozisyon çok güzel olmuş ve arkadaşlarada çok katılıyorum 😆 😐 🙂

 30. ümran

  😐 😐 😐 çok zor durumda kalırsam söyleyebiliriz..

  🙄 🙄

 31. Umut

  çok güzel kompozisyon eline sağlık 😉

 32. eda

  Teşekkürler 🙂 bana çok yardımı oldu ➡ bencee yalan insanları kendine bile güvenini kaybettirebilir . insanlar olduğu gibi görünürse kendi gibi arkadaşları olur bu yüzden kimseye yalan söylemek zorunda kalmaz. 🙄 😉 😐

 33. zehra

  bence yalan masum bile olsa söylenmemelidir. Aslında hayatta herkesin kendine söylediği yalanlar daha çok acıdır çünkü sadece kendimizi kandırıyoruz 😐 🙂

 34. büşra

  kompozisyon gerçekten çok işime yaradı teşekkürler ayrıca doğru yalan dönüyo dolaşıyo doğruyu buluyo 🙂 😯 😐 😀 😆

 35. sadetin

  ben bir kereliğine söyledim döndü dolaştı bana geri dondü 😐 😐 😐 😉 😉

 36. emirhan

  çooooooooooooooooook güzel 😮

 37. songül

  bence kimse yalan söylememeli dünyada yalan söyleyen herkes yalan söylemese ne güzel olurdu sorarsanız nerden bildiğimi ben yalan söylemediğimden dolayı biliyorum anladınızmı???????????????????????????????????????

 38. elvina

  bence kimse yalan söylememeli sonu kötü bile olsa asla yalan yok ben hep doğruyu söylerim bana afferrin bir dürstlük yaptın derler :mrgreen:

  bence yalanı doğruluyan kimdir 😕

 39. su

  bence kimse yalan söylememelidir.söylese bile rahat olamaz Çünkü yalan hemen ortaya cıkar. nerden mi biliyorum çünkü benim yalanım çok 😳 yalan söylemeyi birakmalıyız hemde çok geç olmafdan 😳 😳 😳 😥 😥 😐 😐 😐 😐 😐 😐 😐 😐 😐 😐 hepimiz için ders olsun 🙂 🙂 😉 😐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir