Demir Tavında Dövülür İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Zamanı İyi Kullanmak

Zaman, insan hayatındaki en değerli hazinedir. Onu doğru kullanmak insanın kendi elindedir.

Her işi vaktinde yapmak en iyisidir. Yapılacak işleri sürekli ertelemek bizlere umulmadık kayıplar getirebilir. Çünkü zamanı geri getirmek mümkün değildir. İnsanların çoğunda genelde erteleme eğilimi vardır. Bir işi ertelemek için yüzlerce bahane üretilebilir. Bu durumda birçok insan savunma mekanizması kullanır. Hayallerini, umutlarını sanki hayatı sonsuzmuş gibi düşünerek, hayallerini ve umutlarını hiç gelmeyecek bir geleceğe ertelemeyi tercih ederler ve ertelemek için de sürekli bir bahane bulurlar. İnsanoğlu, zamanın kıymetini pek de bilmez ne yazık ki!

Bugün, hayatımızın geriye kalan kısmının ilk günüdür. Dün yapılması gereken bir işi bugüne ertelersek bugün yapmamız gerekenleri de yarına ertelemek zorunda kalırız. Peki yarın daha önemli bir işimizin çıkmayacağını nereden bilebiliriz? Ertelemek insana vakit kazandırmaz aksine kaybettirir. Çünkü aslında ertelediğimiz hayatımızdır. Hayat ertelenmeyecek kadar da kısadır.

Uygun zamanı bulmak ve işi zamanında yapmak, zamanı iyi kullanmaktır. Atalarımızın da dediği gibi, bugünün işini yarına bırakmamalıyız.”Mutluluk başarıya, başarıda zamanı iyi değerlendirmeye bağlıdır.”(Seneca)

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , demir tavında dövülür kompozisyon, demir tavında dövülür, demir tavında dövülür ile ilgili kompozisyon, demir tavında dövülür atasözü ile ilgili kompozisyon, zamanın kıymeti ile ilgili kompozisyon, demir tavında dövülür ile ilgili hikaye, demir tavında dövülür hikayesi, demir tavuğunda dövülür ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum “Demir Tavında Dövülür İle İlgili Kompozisyon

 1. Sarp

  Çoooooooooooooooooo oooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooo ooooooooooooook güzel

 2. seher

  çok güzel bir site 😐

 3. enes

  😳 bize bunu yazılıda sordular

 4. türkan

  insanoğlu bazen kendine çok kızabilir oyüzden kendini bırakır ve sorumluluğunu unutur ve yapacağı şeyi bırakır. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir