Deniz İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz, yer kabuğunun çukur bölümlerini kaplayan, birbiriyle bağlantılı, tuzlu su kütlesidir. (*) Dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü kaplayan denizler başlıca su kaynaklarıdır. Balıkçılık, turizm, ulaşım alanlarında doğal kaynak olan denizler bulundukları yere hem zenginlik hem de birçok açıdan kolaylık sağlar.

Açık engin denizler olan Atlas, Arktik, Hint, Büyük, Güney Okyanusları dünya üzerindeki en büyük su kütleleridir. Okyanuslarla bağlantısı olmayan denizler daha küçük çaplıdırlar, fakat bulundukları yer açısından yine de önem taşırlar. Aral Gölü, Hazar Denizi, Lut Gölü, Büyük Tuz Gölü okyanusla bağlantısı olmayan denizlerdir.

Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması coğrafi konum, taşımacılık, geçiş yolları üstünde olma, balıkçılık, ticaret, doğa zenginliği gibi açılardan önemli bir ülke olmamızı sağlar. Akdeniz, Ege, Marmara Denizi ve Karadeniz ile ülkemiz oldukça zengin coğrafi koşullara sahiptir. Ülkemizde bu denizlerin ılımanlaştırıcı etkisi turizm başta olmak üzere hayvan çeşitliliği, ürün çeşitliliği, yerleşim şekilleri gibi farklı unsurları şekillendirir.

(*) Tdk “deniz” tanımı

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , deniz ile ilgili kompozisyon, denizle ilgili kompozisyon, deniz ile ilgili kompozisyonlar, deniz hakkında kompozisyon, denizle ilgili kompozisyonlar, deniz kirliliği ile ilgili kompozisyon, deniz ile ilgili kompozisyon örnekleri, hayalimdeki deniz kompozisyon, denizcilik ile ilgili kompozisyon, denizlerle ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

18 Yorum “Deniz İle İlgili Kompozisyon

 1. Hilal

  Çok teşekkürler ❤️❤️❤️❤️

 2. sedanur

  süper teşekür ederim muhteşem

 3. sedanur

  süper teşekür ederim

 4. sedanur

  süper yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa muhteşem

 5. mami

  tesekkürler ödevim için çok ise yaradı 👿 🙄 😎

 6. murat

  teşekkürler 🙂

 7. zeki kız

  süper 😐 😉 ❗

 8. yaren

  çok tşekkürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😕 :mrgreen:

 9. ilayda

  😐 güzel tşkr 😐 😛

 10. sena

  soyadı bnm soy adımla aynı 😯

 11. ece

  teşekürler 😕

 12. esra

  TEŞEKÜR EDERİM İŞİME ÇOK YARADI 😐 😡

 13. emre

  cok saolun 😆

 14. hülya

  teşekkürler. işime çok yaradı. 🙁 😥 🙄

 15. azra

  çokkkk teşekkür ederim 🙂 :mrgreen:

 16. ecemkaya

  teşekkürler…….:):)

 17. cansu

  teşekkür ederim
  işime yaradi

 18. burak

  çok teşkür ederim 😐 😐 😐 😐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir