Doktor ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Doktor, bir fakülte veya bir yüksekokulu bitirdikten sonra, belli bir bilim dalında, en yüksek öğrenim basamağına ulaştığını, verdiği sınavla ve başarılı bir eserle gösterenlere verilen akademik bir unvandır.

Doktorlar, kendilerini bilim ve insanlık adına adamış insanlardır. Uzun ve epeyce fedakârlık gerektiren bir eğitimden sonra, insanların sağlığı için, vakit, mekân ve sınır tanımadan çalışmaya koyulurlar. Meslekleri gerçekten zor ve hatanın telafi edilemediği bir iştir. O bakımdan, kendilerinden önce, hasta olanların sağlığa kavuşabilmesi, en önemli hedefleri ve uğraşlarıdır. Bir taraftan hastalarına şifa aralarken, diğer yandan da mesleklerindeki yeni gelişmeleri takip ederek, kendilerini ve tecrübelerini geliştirirler. Onlar, yeterince isteklerine, meşguliyetlerine, özel yaşamlarına vakit ayıramasalar bile, mutlaka hastaları için gereken zamanı kendilerine ayırırlar. Zîra, doktor hastasının umududur. Ona güvenir, ondan kendisini sağlığına kavuşturmasını bekler. Doktorlar, bu beklenti içinde olan insanları göz ardı edemez. Çünkü onların umudu olmak için bu mesleği seçmiştir. Sağlığına kavuşturduğu her hastası, onun için ödül gibidir. Onu sağlıklı ve mutlu görmek, yapmış olduğu bütün fedakârlıkların, ona bir ödül olarak dönmesi gibidir.

Dünya, toplum ve birey sağlığı açısından doktorlara her zaman ihtiyaç vardır. Onların, amacının sadece insan sağlığı ve yaşam kalitesinin arttırılması olduğunu, nasıl bir özveri ile çalıştığını düşünerek, doktorlarımıza gereken değeri her zaman onları destekleyerek ve takdir ederek vermeliyiz.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , doktor ile ilgili kompozisyon, doktorluk ile ilgili kompozisyon, doktorlukla ilgili kompozisyon, doktorluk mesleği ile ilgili kompozisyon, doktorluk mesleği hakkında kompozisyon, doktorla ilgili kompozisyon, doktor kompozisyon, doktorlarla ilgili kompozisyon, doktor mesleği ile ilgili kompozisyon, doktorluk hakkında kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

13 Yorum “Doktor ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon

 1. Ecrin

  Çok güzel

 2. yusuf

  çok güzel

 3. erdi

  çok güzeldi 😐

 4. efe

  çok güzel işime yaradı

 5. Hasan

  100 alabilirim belki ve çok güzel 😐 😮 😕

 6. ibrahim

  çok güzel 😎

 7. leyla

  😈 çok çok güzel olmuş 😉 😐 😐 🙄

 8. mustafa

  çok güzel olmuş

 9. zeus

  süper olmuş tşkr 😆

 10. kadriye

  çok işime yaradı tşk 🙂 😉 😐

 11. aski

  – doktor ile ilgili bir şiir hazırlıyıcaz bir tür takım çalışması gibi ama sonunda doktor ile ilgili sösz bulmalıyız ne olabilir??????? 😕 ❓

 12. masal

  bence çok güzel bana çok yardımcı oldu 😎 😀

 13. berna

  çok hoş bir kompozisyon olmuş babam da doktor olduğundan o da çok beğendi çok samimi olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir