Engelliler Haftası Hakkında Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Engelliler Haftası ülkemiz ve 156 ülkede 10- 16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenir. Haftanın ana amacı tüm insanlığın sorunlarından olan bu konuya dikkat çekmek, önlenmesini sağlamak ve bilinçlendirmektir.

Engelliler haftası süresinde yayın organları aracılığıyla konuyla ilgili programlar yapılır, okullarda öğrenciler bilinçlendirilmeye çalışılır, engellilerin karşılaştığı sorunlara değinilerek bunlar için çözüm yolları aranır.

Engelli kavramı çok genel bir kavram olduğu için bu hafta Sakatları Koruma Milli Koordinasyon Kurulu tarafından bir program hazırlanmıştır. Bu programa göre hafta 10 Mayıs Sakatlar Haftasının açılışı, 11 Mayıs Görmeyenler günü, 12 Mayıs işitme ve Konuşma Kusurluları günü, 13 Mayıs Ortopedik Sakatlar günü, 14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Özürlüler günü, 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar günü, 16 Mayıs Sakatlar Haftasına genel bakış günü olarak değerlendirilir.

Bu hafta ve sonrası sadece engellilere değil, tüm insanlığa hitap eder. Bir gün herkesin böyle bir şey yaşayabilme ihtimali oldukça yüksektir, böyle bir şey olmasa bile kişiler engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çaba göstermeli, onlara her konuda yardımcı olmalı ve gereken saygıyı göstermelidir.

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , engelliler ile ilgili kompozisyon, engellilerle ilgili kompozisyon, engellilerle ilgili kompozisyon örnekleri, engelliler KOMPOZİSYON, engelliler için kompozisyon, engelliler ile ilgili kompozisyonlar, engelliler engellenmemeli, engelliler haftası kompozisyon, engelliler ile kompozisyon, engelli ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum “Engelliler Haftası Hakkında Kompozisyon

 1. şefika

  engelliler ile ilgili olan bu kompozisyon çok güzel

 2. nidasu

  😐 spr
  😕 🙂 😐 😉 😯 🙂 😈 🙁 😯 😯 🙂 🙁 🙂 😆 😆

 3. fatma

  sema hanım siz sezen özbeği tanıyormusunuz? xd

 4. şule

  güzel kompozisyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir