Güzel Konuşma ve Yazma İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Konuşmak ve yazmak, kendimizi ifade etmemizi sağlayan, iki önemli iletişim unsurudur.

Kâğıdı, kalemi eline alan herkes bir şeyler yazabilir. Peki neden yazdığımızı biliyor muyuz? Aslında bu sorunun mutlak bir yanıtı yoktur. Bu soruya kesin ve doyurucu bir cevap da veremeyebiliriz belki; fakat bir düşünelim. Yazı, bir sözü geleceğe aktarma ya da sözü söyleyeni yaşatmak gibi birçok sebeple yazılabilir.

Yazı yazmaya başlarken, önce önümüze edebiyatın o büyülü kapısı açılır. Kapıyı bir kez araladı mı insan, bir daha asla kapatmak istemez. İçimizden geçenleri ve yaratıcı gücümüzü yazıya aktarırız. Yazı yazarken bazen kendi dünyamızda hayallere dalar, belki de konuşurken dile getiremediğimiz birçok şeyi ortaya koyabiliriz. İnsan yazarken hem hayal gücünü geliştirir, hem de kendi gücünü keşfedebilir. Duygularımızı, düşüncelerimizi hayallerimizi ancak yazarak ölümsüz kılabiliriz. Bir kere yazmaya başladı mı insan, zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir. Yazı artık bizim için bir tutku, çağlayan bir şelale gibi olur.

Yazmak ve okumak, birbirine paraleldir. Çünkü yazdığımız yazıları kimse okumasaydı, yazı diye bir sanat da olamazdı. Güzel konuşmak, güzel yazmak da insanın kendisini yansıtabilmesi açısından son derece önemlidir. Konuşmasını ve yazmasını bilmeyen insan neredeyse yoktur; ama bunları geliştirmeyen insanlar hayatta doludur.

Konuşmak ve yazmak aynı zamanda ifade berraklığı da gerektirir. Söyleyeceğimiz söz ya da yazacağımız yazı anlaşılabilir, açık ve net olmalıdır. Bir konu bir kelime ile anlatılabiliyorsa iki kelime kullanmak müsrifliktir, iki kelime ile anlatılacak bir konuyu tek kelimeyle anlatmaya çalışmak ise, cimriliktir.

Yanlış anlaşılmak, ya da kendimizi ifadede güçlü çekmek istemiyorsak, güzel konuşma ve güzel yazmaya en azından çaba harcamalıyız.

Tuğba AYDINLIK – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , güzel konuşma ile ilgili kompozisyon, yazmak ile ilgili kompozisyon, konuşma ile ilgili kompozisyon, hayal gücü ile ilgili kompozisyon, güzel konusmayla ilgili kompozisyon, kompozisyon siteleri, yazı ile ilgili kompozisyon, güzellik ile ilgili kompozisyon, güzel ile ilgili kompozisyon, güzel ve etkili konuşma ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

11 Yorum “Güzel Konuşma ve Yazma İle İlgili Kompozisyon

 1. pelin

  😐 😉 😕 çok faydasını gödüm teşekürler

 2. derya

  🙂 güzel ve eğlenceli bir site harikaaaa 😐

 3. İpek

  Çok yararlı ve güzel diğer sitelerdeki gibi saçma sapan değil çoookk teşekkürler 🙂 😉 😐

 4. ece

  yarın tamda türkçe yazılım 😥 vardı konuşmayla ilgili kompozisyon gerekliydi buldum 💡
  bunu yazacagım 😀

 5. melike

  aradığım şey değildi ama okumaya değer 🙂

 6. nur

  baltayı taşa vurmak ile ilgili kompozisyon lütfen yarına kadar yetiştimem lazım ❓

 7. ayça gaye sanem

  çok sağalun bu site şahane tam istediğim gibi bir sonuç çok teşekkürler bu siteyi açtığınız için 😉 😐 😎 :mrgreen:

 8. muhammet

  burdaki kompozisyonlar harika 😉 başka yerde saçma oluyor 👿 çok mükemmel bir site 😉

 9. tuğçe

  ben ce harika bi kompozisyon bn şahsen çok beğendim 😛 😉 🙂

 10. deniz

  süper bir kompozisyon olmuş saolun 😐

 11. selin

  bu siteye bayılıyorum yazdığınız kompozisyonlar çok güzel böyle kompozisyonlar başka hiç bir sitede yok butun siteler saçmalıyor bana çok yardımcı oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir