Hayat İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşam yeryüzünde canlıların doğumlarından, ömürlerinin sonuna kadar geçen zamanı ifade eder.

İnsanlar da dünyaya geldikleri gün hayata başlarlar. Doğumlarında itibaren yaşamlarının son günlerine kadar yaşadıkları yaşam sürecinde, çeşitli durum ve olaylarla karşılaşırlar. İnsanlığın ilk günlerinden başlayarak bir arada yaşama isteği ve mecburiyeti devamlı olarak süregelmiştir. Bilinmeyenleri araştırmak, yeni şeyler öğrenmek, oluşabilecek zorlukları karşılayabilmek amacıyla birlikte yaşama kuralını uygulamışlardır.

Her toplumun bir diğerinden farklı yaşam tarzı ve kuralları olmuştur. Toplumu oluşturan bireyler daha önceden belirlenmiş kural ve adetlere uyarlar. Bazı toplumlar daha önceden belirlenmiş gelenek ve kuralları zamanla esneterek daha uygar ve modern bir şekle getirmişlerdir. Bazıları ise bu kural ve kaidelere ilk günkü şekliyle bağlı kalmaktadır.

İnsanın hayatı, yaşayış amacı ona kendi istek ve şartlarına göre, uyum sağlaması ve onu kolaylaştırması olmalıdır. Gereksiz şartlar ve katı kurallar geliştirmek insanın kendi yaşamını zorlaştırır ve onu çekilmez hale getirir.

Toplumların birlikte yaşam nedeniyle oluşturdukları kural ve şartları yaşadıkları zaman ve mekâna göre daha modern, daha çağdaş ve esnek şekle getirmeleri kendilerinin ferah ve huzuru için önem teşkil etmektedir.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , hayat ile ilgili kompozisyon, yaşam ile ilgili kompozisyon, toplum hayatı ile ilgili kompozisyon, hayatla ilgili kompozisyon, hayat hakkında kompozisyon, hayat ile ilgili kompozisyonlar, yaşamla ilgili kompozisyon, hayat kompozisyon, hayat nedir kompozisyon, yaşam kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

22 Yorum “Hayat İle İlgili Kompozisyon

 1. SELMAN TALHA SESLİ

  müq teşekkürler elinize kolunuza sağlık çok işime yaradı çok amaçlı ve mantıklı yazı olmuş tekrardan elinize kolunuza sağlık 🙂 <3 iyi ve hayırlı günler

 2. Ali Sadi

  Çok güzel olmuş

 3. Ali Sadi

  Arkadaşlar çok güzel olmuş kim yaptıysa ellerine sağlık.

 4. buşra

  çok güzel

 5. Arda

  Çok güzel

 6. baran

  çok tesekürler

 7. Umut Serkan

  Eyvallah ben hep bu siteden bakar yazarım her hafta yazmam lazım çünkü teşekkürler 😐 😐 :mrgreen: :mrgreen:

 8. sema

  çok kısa olduğundan işime yaramadı ama yinede yazanın eline koluna sağlık 😳 😉 😐

 9. salman

  gerçekten çok teşekkürler 😉 😐 🙂 😆 😀

 10. yasin

  ne güzel olmuş 😯 😮

 11. yasin

  vallaha sağolun 😉 😐 🙂 🙄 😛 :mrgreen: 😆

 12. yasin

  teşekkür ederiz 😐

 13. ayça 167

  hayat bir çizgidir.çizginin üstünde bazı yerlerde noktalar vardır. bazen biz o noktalara denk geldiğimizde hayat bizi yanlış yerlere sürükler.fakat bazıları o noktaların üzerinden atlayarak geçmeyi başarırlar .biz o noktalara takılırsak yanlış yerlere gideceğimizden dolayı yolumuzu kaybederiz. ama kimileri doğru yolu bulabilir. hayatınızda başarılar dilerim doğru yolu bulasınız.
  🙄 🙄

 14. mine

  inanılmaz güzel şeyler var. 😯

 15. hazal

  çoookk teşşekürler :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 😐 😐 😐 😐 😉 😉 😉

 16. zehra

  çok teşekkür ederim sizin sayenizde sınavdan 100 aldım 😐 😆 😉 🙂 😆 😀 😎 😛 :mrgreen:

 17. mert

  birazda örnek verebilir misiniz arkadaşlar 😕

 18. berke

  😐 yazılım var umarım işe yarar

 19. ece

  😐 çok güzel

 20. ece

  aynı bende sibel hanımın dedeği gibi diyorum

 21. sibel

  çok teşşekürler ödevime buradan yardım aldım
  😉 😐 🙂 😛 😆 😀 😎 lütfen arkdaşlar sizde buna başvurun

 22. ece

  tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir