Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Kızılay, kamu yararına olan sosyal bir hizmet kurumudur. Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır.

Kızılay, her zaman karşılaşılan afetlerle, salgın hastalıklarla mücadele eder. Bu bakımdan sağlık ve sosyal dayanışma açısından önemlidir. Kan bağışı, aşılar gibi konularda halkın bilinçlenmesine de yardımcı olur. İnsanları ve toplumu her konuda bilinçlendirir ve insanlık duygusunu yüceltir. Yardım ve birlik duygularını geliştirir. Kızılay’ın önemi, yaşanan afetlerle daha da ortaya çıkmaktadır. Örneğin; 1999 Marmara depreminde depremden zarar gören insanların yardımına koşup, onlara ilâç, yiyecek ve içecek dağıtması bunu ortaya koyar. Yani tam bir kara gün dostudur.

Kızılay, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın tüm insanlığa yardım elini uzatır. Bayrağındaki beyaz renk yaralı askerlerin gömleklerini, kırmızı ay ise kan izlerini simgeler. Kan bağışı üzerine dikkat çekerler. Kimi insanlar kan vermenin zararlı olduğu düşüncesindedirler. Oysa sağlıklı her insan kan verebilir. Kan bağışı, hem kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımını canlı tutar hem de insanın dolaşımına dinçlik ve canlılık kazandırıp, kanın yerine genç hücrelerin dolaşıma katılmasını sağlar.

Kızılay’ın yaptığı tüm yardımlar, halkın yardım ve bağışlarından oluşur. En basitinden bir Kızılay pulu almak ya da kan bağışı yapmak bile önemli bağıştır. Bir gün biz de felâkete uğrarsak, Kızılay’ın bizim de yardımımıza koşacağını unutmamalıyız.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , kızılay ile ilgili kompozisyon, kızılayla ilgili kompozisyon, kızılay haftası ile ilgili kompozisyon, kızılay kompozisyon, kızılay ile ilgili kompozisyonlar, kızılay hakkında kompozisyon, kan bağışı ile ilgili kompozisyon, kızılay haftası ile ilgili kompozisyonlar, kızılay ile kompozisyon, kızılay ile ilgili kompozisyon örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar

9 Yorum “Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon

 1. meryem

  GüzeL OLMuş. 😐

 2. caillou

  süper çok beğendim

 3. nazlı

  çok güzel açıklanmış ödevimede medekatkısı oldu

 4. merve

  evet süperde abartmayın

 5. soner şahin

  😐 kızılaya çok teşekür ederim

 6. nazlı

  kızılayın değerini van depreminde daha iyi anladık bu yüzden kızılaya sevgi ve saygılarımı sunarım çooooook teşşekkür ederiz iyiki varsınız

 7. iklim

  kızılaya çok teşşekür ederiz 🙂

 8. çetin

  kompozisyonumu yazarken buradan da ekstra bilgi edindim teşekkürler.

 9. kübra

  süper bunu kim yazdığıysa ellerine sağlık elleri dert görmesen tuttuğu altın olsun inşallah 😐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir