Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Araştırma ruhuna sahip kişiler, kişisel gelişimci olarak tanımlanır. Bilgi, eğitim, yaşam koçluğu ve danışmanlık kişisel gelişime katkı sağlar.

Kişisel gelişim, yaşama sanatının ayrılmaz bir parçasıdır. Özgüven, bireysellik, yaşamda aktif rollerde yer almak açısından da önemlidir.Kişisel gelişim, bireyin beyin fırtınası yapmasını sağlar ve kendini geliştirmesine katkıda bulunur.

Travmalar, psikolojik sorunlar da kişisel gelişimde etkin rol oynarlar. Bu gibi durumlar bireyin iletişimde yetersizliğine, inançları doğrultusunda halüsinasyon görmesine neden olabilir. Bu açıdan danışmanlık, kişisel gelişimin önemli bir parçasıdır.

Kişisel gelişim, önce insanın kendisini keşfetmesiyle başlar. Dünyanın değişmesini istiyorsak, önce biz değişmeliyiz. İnsanların sabit düşüncelerini değiştirmek, yeni fikirlerin kabul görmesi için, ilk adımı bireyin atması gerekir. Kişisel başarı ve toplumsal huzur da karşılıklı saygı ve hoşgörüden kaynaklanır.

Kitap okumak ve geniş bir genel kültür yelpazesine sahip olmak, kendimizi geliştirmemize katkıda bulunur. Tabii ki sadece okumak da tek başına yeterli değildir. Kişilik de bireyin gelişmesinde önemli bir paya sahiptir. Çünkü kişilik bireyi diğer insanlardan ayıran, kendine özgülüklerin bir birleşimidir. Kimimiz dışa dönük, kimimiz içe dönük, kimimiz sinirli, kimimiz ise, sakinizdir. İşte bu farklıklar, kişiliği meydana getirir. Bu nedenle kişisel gelişim için kişilik de önemli bir unsurdur.

Kişisel gelişim, sıradanlıktan sıyrılmaktır. Bu da kişinin kendi olmasıyla mümkündür. Unutmayın ki; zaman çok hızlı geçiyor ve kendiniz olmak için pek de fazla zamanınız yok. Johann Lavater’in de dediği gibi, “Kendimizi incelersek, büyük bir güce sahip olduğumuzu; ama bunu fark edemediğimizi görürüz.”

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , kişisel gelişim ile ilgili yazı, kişisel gelişim ile ilgili yazılar, kişisel gelişim ile ilgili kompozisyon, kişisel gelişim kompozisyon, kişisel gelişimle ilgili yazılar, kişisel gelişim kompozisyonları, kişisel gelişimle ilgili kompozisyon, kişisel gelişimle ilgili yazı, kişisel gelişim ile ilgili kompozisyonlar, kişisel gelişim hakkında yazılar

Sponsorlu Bağlantılar

8 Yorum “Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon

 1. Faruk

  Gerçektende çok güzel:-):-):-)

 2. ELİF ERCAN

  çok güzel 😉 😐 😡 😈 🙂 😯 🙁 🙄 😛 😳 😮 :mrgreen: 😆 💡 😀 👿 😥 😎 ➡ 😕 ❓ ❗

 3. ayşe

  çok süper rtavsiye ederimmm

 4. ayşe

  ayyyy çok güzel tavsiye ederimmm…::)

 5. cansel

  çok teşekkürler 😉 😐 😐 😐 😐 😐 😉 🙂 🙄 🙄 🙄 :mrgreen: :mrgreen: 😆 😆 😀 😀 😎 😎

 6. alev

  saolun çok tşk 😐 😉 😀 😀 😀 :mrgreen: :mrgreen: 😛 🙄 🙂 😉 😐

 7. selinay

  inşallah sınavda iyi geçer
  😡 😐 😐 😐 😐 😐 🙄

 8. yağmur

  🙂 çok saolun sper bi yazı olmş teşekkrler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir