Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

1928 yılında Latin Alfabesinin kabulü, okuma yazma seferberliğinin başlatılması, eğitim yaygın ve daha önemli hale gelmesi ile ülkemizde okur yazar sayısı artmış ve bununla orantılı olarak kitaba olan ilgi de çoğalmıştır. Bu ilgiyi karşılamak için kitaplıklar kurulmuş, kitaplıkların gelişip daha kapsamlı hale gelmesiyle kütüphaneler meydana gelmiştir.

Kütüphane birçok konuda ve değişik alanda bilgiye yazılı bir şekilde ulaşmayı sağlayan mekanlardır, bir ülkenin ve şehrin gelişmişlik düzeyini gösteren öğelerden biridir. Ülkemizde Kütüphane haftası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen tarih olan mart ayının son pazartesi günü ile başlayan haftadır. Bu hafta süresince kütüphanelerin önemi anlatılır, daha gelişmiş mekanlar meydana getirmek için yapılabilecek çalışmalar açıklanır, kütüphanenin yararlarından ve kütüphanede uyulması gereken belli başlı kurallardan bahsedilir.

Gelişime giden yol okumaktan, kitaplardan ve dolayısıyla kütüphanelerden geçer, bilgiye ulaşmayı sağlayan bu mekanlar korunmalı, yenileri açılmalı, elde bulunan ortak kullanıma açık mekan ve kaynaklar bizden sonra kullanılacak kişiler de düşünülerek düzgün kullanılmalıdır. Kütüphane Haftası işte tüm bu konulara değinildiği, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmeye çağırıldığı haftadır.

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , kütüphane ile ilgili kompozisyon, kütüphane kompozisyon, kütüphaneler haftası ile ilgili kompozisyon, kütüphane konulu kompozisyon, kütüphane kompozisyonu, kütüphanecilik haftası ile ilgili kompozisyon, kütüphaneyle ilgili kompozisyon, kütüphane haftası kompozisyon, kütüphane ilgili kompozisyon, Kütüphaneler ile ilgili kompozisyonlar

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum “Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon

 1. Muhammed Emir Özkan

  ;-)(Bana göre çok güzel)Sizin fikrinizi bilmem kısaca çok güzel olmuş eline sağlık 😀 😡 😉 😎 😀 :mrgreen:

 2. yaprak

  çok güzel eline ve aklına saglık

 3. emine

  cok guzel 😯

 4. hüseyin gül

  kim yazdıysa eline sağlık 😐 😉 😡 😈

 5. tuqcehan

  :mrgreen: teşekkürler işime yarıyacak 😐 😐 😐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir