Laf İle Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Bir insanın gerçek kimliğini yüzünü görmek ve öğrenmek için, o kişinin konuştuklarına değil, yaptığı işlere bakmak gerekir. Hayal ve hafızası çok geniş ufuklarda olabilir, imkânsız şeyleri bile hayal edebilir. Bu bakımdan düşünmek ile, gerçekleştirmek arasında çok uzun mesafeler bulunmaktadır.

Bir şeyi düşünmek veya hayal edebilmek güzel olsa da, o düşünceleri gerçekleştirebilmek sonuç olarak daha da güzeldir. İnsan bilemediği konularda fikir ve düşünceler üretebilir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişileri de fikir ve düşünceleriyle etkileyebilir. Fakat düşünce ile gerçek arasında, bazen çok uzak mesafeler olabilir. Bu mesafeler zor ve sıkıntılı yollardan meydana gelebilir. Sadece söz ve düşüncelerle bir işi gerçekleştirmek imkânsızdır.Her işin oluşumunda maddi bir güce de ihtiyaç vardır. Maddiyat olmadan bir işin gerçekleşmesi olanaksızdır. O bakımdan kişileri değerlendirirken, ifade ettikleri söz ve düşüncelerden ziyade, o kimselerin yaptıkları işleri değerlendirmek, daha gerçekçi ve sağlıklı olur.

Her işin meydana gelmesinde fikir ve düşüncelerle birlikte, parasal bir ihtiyacında olabileceği göz önüne alınmalıdır. Maddi güç olmadan, bir iş meydana getirmek hayal ile eş değer durumdur.

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” Atasözünde olduğu gibi, kişinin aynası ve yansıttığı gerçek, yaptığı işlerdir, söylediği sözler değildir.

Birçok konuda fikir sahibi olmak, araştırma yapmak önemli bir olgudur. Bu konularda fikirler kadar, yapılan işler de önem arz eder. Sadece fikirler veya sadece işler bir değer ifade etmez. İkisi bir arada olursa, sonuca ulaşabilmek uzak bir mesafede değildir. Tabi bunlara ilave olarak maddi bir güce de ihtiyaç vardır.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , lafla peynir gemisi yürümez kompozisyon, lafla peynir gemisi yürümez atasözü ile ilgili kompozisyon, lafla peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon, aynası iştir kişinin lafa bakılmaz kompozisyon, laf ile peynir gemisi yürümez kompozisyon, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz kompozisyon, lafla peynir gemisi yürümez atasözünün kompozisyon, laf ile peynir gemisi yürümez ile ilgili kompozisyon, lafla peynir gemisi yürümez kompozisyonu, lafla peynir gemisi yürümez kompozisyon örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum “Laf İle Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon

 1. mahir

  çok güzel bir kompozisyon tebrikler 😐 😉

 2. görünmez

  süper teşekkürler 😐 🙂

 3. alperen

  Çok güzel olmuş :mrgreen: 😉 😐 😀

 4. isimsiz kahraman

  çoook teşekküüür ederiiiim 😀

 5. zeynep

  çok teşekkür ederim çok güzeldi sağ olun…..!!! 😉 😐 🙂 🙄 :mrgreen: 😆 😀 😎 ➡ ❗

 6. alperen

  saolun teşekkürler bnm şimdi yazılım var bu konu çıkabilir çıkarsa bunu okuyarak çıkardıgım sonuçları yazabilir miyim? sınavım yarın

 7. ceren

  teşekkürler 😆

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir