Ne Oldum Dememeli, Ne Olacağım Demeli İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanlar, bulundukları ortalama, çeşitli aşamalardan geçerek gelebilmişlerdir. Başarıya veya üst seviyelere, zorluk ve sıkıntılar aşılarak ulaşılır.

Her ne şekil veya ortamda, ulaşılan başarılar, hiçbir zaman kalıcı değildir. Temel olan, bu çizginin devamlı ve istikrarlı bir şekilde sürmesidir. İleriyi görmek, olabilecek şeyleri tahminde bulunmak, onlara göre hesaplar yapmak mümkün olamaz. Hayatın ne zaman ve ne şekilde karşımıza neleri çıkaracağını, önceden bilemeyiz.

Bugün için varlıklı olanın, gelecekte büyük sıkıntılara düşmeyeceğini kimse garanti edemez. İşleri iyi gitmeyebilir, sağlık sorunları olabilir. Tahmin edilemeyen talihsizlikler yaşanabilir. Hayatta her şeyin olması ihtimali, göz ardı edilemez bir gerçektir. Geçmişte zengin olan birinin, kumar tutkusu ile bütün servetini kaybettiğini, fabrikası olanın çöpten ekmek aradığını zamanla basından ve televizyonlardan izlemekteyiz. Bunları birer ibret olarak değerlendirmek, bu tür yanlışlara düşmemek açısından önem teşkil etmektedir.

Geldiğimiz noktaya zaten ulaşmış durumdayız. Bu durumu değerlendirirken geçmişi ve o andaki durumu değil, ilerisini düşünüp ne olacağı konusunda önlemlerin alınmasını hesaplamaktır. Önemli olan geçmiş ve bugün değil, gelecektir. Kendimizi geleceğe göre hazırlarsak, bu bizim açımızdan daha önemsenecek bir avantaj sağlar. Geleceğe hazırlıklı olmak, geçmişle öğrenmekten her zaman daha önemlidir.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , ne oldum dememeli ne olacağım demeli, ne oldum dememeli ne olacağım demeli hikayesi, gelecekte ne olacağım kompozisyon, ne oldum değil ne olacağım demeli kompozisyon, ne oldum dememeli ne olacağım demeli ile ilgili kompozisyon, ne oldun dememeli ne olacağım demeli

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum “Ne Oldum Dememeli, Ne Olacağım Demeli İle İlgili Kompozisyon

 1. Nehir

  Gerçekten çok güzel bir yazı ilham aldım teşekkürler deniztopu yönetimi

 2. Wow

  Çok güzel olmuş çok teşekkürler

 3. Zeynep

  Çok teşekkürederim bana yardımcı oldu ama burdan komplesini bakıp ta kağıda aktarırsak kopya çekmiş oluruz o yüzden ben sadece ilham aldım ama yinede deniz topu sitesine teşekkürlerimi sunarım

 4. Zeynep

  Teşekkür ederim yardımcı oldu ama ben bunu olduğu gibi yazmadım çünkü kopya çekmiş olurdum sadece ilham aldım ama yinede teşekkür ederim

 5. can

  😐 teşekkürler deniztopu sitesi yönetimine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir