Trafik Kazaları İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

UYGULAYABİLME YETENEĞİ

Trafik, insanların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir. Günümüzün en önemli sorunu kara yolu trafiğidir.

Trafik yoğunluğu ve buna bağlı kazalar günümüzdeki en önemli sorunlardan biridir. Bu soruna etkin rol oynayanlar insanların kendileridir. Çoğu zaman insanların dikkatsizliği ile ortaya çıkan kazalarda maddi-manevi büyük kayıplar verilmiştir. Türkiye’de trafik kazaları sonucu her yıl ülkemizde 10 bin kişi ölmekte ve 150 bin ile 190 bin kişi de yaralanmaktadır. Bu yaralı ve ölüler bir yılda savaşlarda yaşamını yitiren askerlerden fazladır.

Trafik kazaları kişilerin dikkatsizliği, hoşgörüsüz olması ve kendine aşırı güvenmesi sonucu meydana gelmektedir. Ekranlarda her gün rastladığımız kaza haberleri, önlem alınmadığı ve sürücülerin saygılı ve hoşgörülü olmadığı sürece devam edecektir. Kazaları araçlar değil, insanlar yapar. O zaman değişime insanlardan başlanmalı. O yoğunlukta bile hoşgörülü diğer araçlara karşı saygılı olan aşırı hız yapmayan insanların olması belki de çoğu şeyi değiştirir. Çünkü hız felâkettir, saygı ise erdemdir. Kurallara saygılı davranmak, diğer araçlara ve yayalara karşı hoşgörülü olmak korkaklık değil, içimizde hep var olan bir erdemdir.

İnsanların trafikte sabırlı olması, kötü düşünmeyip iyi niyetli olması büyük kazaları önleyip maddi-manevi değerlerimizi kaybetmememiz demektir. Trafik kurallarına uyan birisi korkak değil, aksine kendine aşırı güvenen insanlardan daha cesur ve cesaretlidir. Trafik kuralları insanların kötülüğü için değil onları korumak adına var olan kanunlardır. Kanunların var olması tek başına yetmeyip, bilinçli ve erdemli insanların bu kurallara uyması gerekir.

Kazaları en aza indirmek eğitimle başlar. Eğitim insanları bir şeylerin farkına varması açısından büyük önem arz eder. Sadece öğrenmek değil, bu erdemli davranışları trafikte uygulayabilmek de önemlidir. Çünkü: Trafik sevgi, saygı ve hoşgörü ile güzeldir.

Nurullah URAS – DenizTopu.com

Konu İçeriği: , trafık kazaları ıle ılgılı yazılar, trafik kompozisyonları, trafik kazaları ile ilgili yazı, trafikle ilgili kompozisyonlar, trafik kompozisyonu, trafikte saygı kompozisyon, trafik kazası ile ilgili kompozisyon, trafik kazaları kompozisyon, trafik kazaları ile ilgili kompozisyonlar, trafikte saygı konulu kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

13 Yorum “Trafik Kazaları İle İlgili Kompozisyon

 1. ezgi

  benimde hoca begenirse bende mutlu olucam

 2. Sude

  Allah razı olsun

 3. Ahmet

  100 aldim guzel
  ♡♥♡♥♥♥♡♥♡♥♡
  ♡♥♥★★★☆★☆●●

 4. Selena

  Ay çok teşekkürler Allah sizden Razı olsun

 5. Furkan

  Teşekkürler Deniz Topu. Com 🙂

 6. hilal

  Çok güzel bayıldım:D:D

 7. ali

  Abi cok iyi ya sayende bir iki saat düşünmekle yazi yazmakla ugrasmadim fikirlerimi de katarak yazdım ;););)

 8. esmanur

  😯 bunedir arkadaş 😥

 9. asmin

  bayıldımm saol çoookk işime yaradı allah sizden razı olsun 😆 🙂 😐 😉

 10. ELİF ERCAN

  😐 😯 🙁 🙄 100 ALDIM SÜPER OLMUŞ 👿 😥 😎 😮

 11. zeynep

  😐 🙂 çok işime yaradı yaa

 12. eda

  🙁 😀 teşekkür ederim deniz topu.com

 13. esma

  😉 çokkkkkkkkkkkkkkkkkk güzellllllllll

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir