Biletinial SMS İptali Nasıl Yapılır? Ticari SMS Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda birçok kullanıcının şikayette bulunduğu ve SMS iptali yapamadığı firmalardan kolaylıkla SMS iptalini yapabilmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Kullanıcılar SMS iptali yapmak istediğinde açılan iptal sayfasında doldurulan form sürekli olarak hata vermekte ve kullanıcılar bu durumdan ötürü şikayet etmektedir.

biletinial sms iptali Biletinial SMS İptali Nasıl Yapılır? Ticari SMS Engelleme

Farklı B kodları ile gelen ticari reklamları artık istediğiniz şekilde SMS iznini veya arama iznini onaylayabilir veya reddedebilirsiniz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Eğitim ve Kültür Vakfı iştiraki olarak kurulan İleti Yönetim Sistemi internet adresi üzerinden sadece Biletinial değil, kayıtlı bulunduğunuz ve yararlı bulmadığınız tüm firmaların SMS ve arama iznini kapatabilirsiniz.

Adım 1: https://vatandas.iys.org.tr/giris adresine gidiniz.

ileti yonetim sistemi ticari sms iptali Biletinial SMS İptali Nasıl Yapılır? Ticari SMS Engelleme

Adım 2: Sağ tarafta “İletişim bilgileriyle giriş” seçeneği ile hangi telefon numarasından SMS iptali yapmak istiyorsanız o telefon numarasını giriniz. Telefonunuza gelen onay kodunu girerek hesaba giriş yapınız. Sözleşmenizi okuyup onay verdiğiniz takdirde bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Adım 3: Ardından açılacak “İzinlerim” ekranında kayıtlı bulunduğunuz hizmet sağlayıcılar görüntülenecektir.
ileti yonetim sistemi ticari sms reklam engelleme Biletinial SMS İptali Nasıl Yapılır? Ticari SMS Engelleme

Burada Mesaj İzni ve Arama İzni seçeneklerini RET olarak değiştirebilir ve SMS ile Arama iznini kapatabilirsiniz.

Şayet bu sayfa üzerinden kapattığınız firmalardan ileride tekrar SMS gelirse Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi üzerinden şikayet kaydı oluşturabilirsiniz. Çünkü yukarıdaki adımları uygulamadan önce şikayet oluşturmak isterseniz sistem sizi önce izinlerinize bakmanız konusunda bilgilendiriyor. Şayet izinlerim ekranında RET yaptığınız halde SMS gelmişse o zaman şikayet başvurunuz incelemeye alınıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir