Kitle İletişimi İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Kitle iletişimi, psikoloji, sosyoloji, siyaset, ekonomi gibi sosyal ve davranış bilimlerine göre yeni bir alandır. Kitle iletişimi geniştir ve sadece bir gruba değil; yerel ve uluslar arası topluluklara da seslenir.

Kitle iletişiminde izleyici kitle, kimliği olmayan bir topluluktur yani okul, dernek, iş yeri gibi toplumsal kimlikleri birleştiren özellikleri içermez. İzleyici ile olan iletişim ise tek yönlüdür. İzleyicinin yanıt verme olasılığı iletişime karar verenlerin düzenlemesiyle gerçekleşir. Mesela bir televizyon programına stüdyoda izleyici olarak katılabilmek, iletişimi düzenleyenlerin kararıdır, izleyicilerin değil. Kitle iletişiminde görüş bildirmek, iletişimin denetlenmesiyle ilgilidir.

Basın, radyo, televizyon gibi kitle iletişim araçları toplumsal iletişimi güçlendirdi. Bu araçlar kitlesel boyutta haberleşmeyi sağladığı gibi, dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen olaylardan da anında haberimiz olmasını sağladı ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Sadece haberleşmek değil, eğlence gibi bir hizmet de vermektedir. Diziler, filmler, yarışma programları yayınlayarak halkın ilgi alanlarına da hitap etmektedir.

Yaşamın önemli bir parçası haline gelen kitle iletişimi, toplum hayatında yüksek bir değer kazanmıştır. Özellikle geniş kitlelere seslendiği için önemli olan kitle iletişim araçları iletişimin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , iletişimle ilgili kompozisyon, kitle iletişim araçları ile ilgili kompozisyon, televizyon ile ilgili kompozisyon, kitle iletişim araçları kompozisyon, İLETİŞİM kompozisyon, iletişim hakkında kompozisyon, İletişim konulu kompozisyon, kitle iletişim araçları hakkında kompozisyon, kitle iletişim ile ilgili kompozisyon, televizyon hakkında kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

18 Yorum “Kitle İletişimi İle İlgili Kompozisyon

 1. Umut arda

  Süper diyemem ama güzel Bir site

 2. Semiha

  Superr

 3. Semiha

  Super siteeeeeeeeee 😀

 4. elif ercan

  müthiş 😈 😥 😕 😕

 5. elif ercan

  gerçekten süper olmuş hep bu siteye giricem 😕

 6. zeynep

  sınav için harika ötesii 😐 ➡ 😛

 7. zeynep

  çook iyi hatta harika 😉 😉 ama hayvanlarla iletişim hakkında kompozisyonda olsaymış daha iyi olurmuş. 😳 😮 bu siteyi öğretmenim söyledi gerçekten harika 😎 ➡ 😕 😀 💡 😆 :mrgreen:

 8. semiha

  ;-)güzel bir kompozisyon

 9. AyŞE NuR

  bnce süper olmuşşşş yazara çk tşkkr ediyorm 😆 😐 🙄

 10. fatmanur

  harika 🙄

 11. betül

  kitle iletişimi hakkında oldukça güzel bilgiler edindim sayenizde. çok teşekkürler.

 12. melek

  kitle iletişim ile ilgili kompozisyon çok beğendim

 13. ReiS

  süperrrrrrrrrrrrrrrrrr 😀

 14. nisa

  teşekkürler deniztopu.com

 15. pelin

  ya güzel çalışma olmuş ama kitle iletişim özgürlüğü ve basın özgürlüğünü anlatan bir kompozisyon olsaydı daha ii olacaktı hemde çok …!!! 😥 😕

 16. ufuk

  kompazisyon iyi

 17. çikolata

  ayyy çok sagollun çok işime yaradı ❗ 😎 😀 💡

 18. sercın

  cok guzel bır sıte sızler tesekur ederiz 😉 😐 😀 💡 😕 ❓

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir